czwartek, 7 lutego 2019

Dzbanek filtrujący Onyx Aquaphor z filtrem magnezowym.

Dziś opowiem wam o dzbanku filtrującym wodę Onyx firmy Aquaphor z filtrem magnezowym, którego używam od kilku dni.
I trzeba przyznać wykorzystuję go bardzo intensywnie, ponieważ wody filtrowanej używam do gotowania, piję ją cała moja rodzina, a nawet nasze dwa koty ;)
Uwielbiam pić ciepłą wodę i jej dobry smak jest dla mnie bardzo ważny. Kiedyś kupowałam całe zgrzewki wody źródlanej. Od czasu jak zaczęłam używać dzbanka filtrującego nie kupuję wody 
w butelkach, to się zupełnie nie opłaca. 
Mimo informacji, że warszawska woda kranowa jest dobrej jakości nie mogę się przekonać do jej smaku i zapachu, dlatego filtruję wodę do celów spożywczych.
Nadszedł czas na zmianę mojego wysłużonego i niezbyt dużego dzbanka filtrującego. Zastąpił go duży i funkcjonalny dzbanek filtrujący Onyx Aquaphor z filtrem B25 (Mg) Maxfor.


Dzbanek ten ma wszystko czego oczekuje się od takiego urządzenia:
 • przefiltrowana woda ma doskonały smak i zapach
 • filtr Aquaphor B25 Mg wzbogaca wodę w magnez, redukuje powstawanie kamienia w czajniku, oczyszcza wodę z rdzawych osadów, chloru, metali ciężkich
 • dzbanek jest duży, ma pojemność 4,2 litra i 2 litry pojemności wody filtrowanej
 • filtr działa szybko, 2 litry wody filtruje ok. 3 min.
 • wydajność wkładu filtrującego wynosi 200 litrów, producent ocenia, że wystarczy, to na 2 miesiące. Biorąc pod uwagę, że zużywam dużo wody filtrowanej u mnie zużycie filtra nastąpi zapewne szybciej.A jak się dowiem, że żywotność filtra dobiega końca?   
Dzbanek Aquaphor Onyx ma wmontowany w ruchomej pokrywce mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu filtrującego. Wskaźnik zlicza ilość uchyleń pokrywy, czyli pokazuje ile wody przefiltrował ten konkretny wkład i dzięki temu wiadomo kiedy należy go wymienić na nowy.

Warto wspomnieć również o tym, że filtry produkowane przez firmę Aquaphor wyróżniają się na rynku tym, że zastosowano w nich Aqualen - włóknisty materiał sorpcyjny - skutecznie usuwający z wody jony metali ciężkich i chlor oraz wzmacniający działanie bakteriostatyczne filtra.

Dzbanek ma ergonomiczną, dużą rączkę, nalewanie wody do filtrowania nie sprawia najmniejszych kłopotów, pokrywę dzbanka unosi się bardzo lekko.

Dzbanek Aquaphor Onyx ma jeszcze jedną zaletę - niebanalny kształt. 
Jest duży, pękaty i przypomina stary dzban na wodę. Przyznam, że bardzo mi się podoba, świetnie prezentuje się na kuchennym blacie, a wręcz jest jego ozdobą. Lubię dobrze zaprojektowane rzeczy, 
a ten dzbanek zdecydowanie do nich się zalicza.

Czy watro jest kupić dzbanek filtrujący Onyx Aquaphor z filtrem B25 (Mg) Maxfor?
Tak. Jest kilka powodów. Po pierwsze jeśli pijecie lub chcecie pić wodę filtrowaną, to na pewno warto kupić dzbanek Onyx Aquaphor z filtrem magnezowym.
Po drugie - jeśli zależy wam na piciu wody o dobrym smaku i zapachu, bez chloru i metali ciężkich, a wzbogaconej w jony magnezu, to również warto go kupić.
Po trzecie - dzbanek prezentuje się bardzo ładnie, a nawet elegancko i będzie ozdobą kuchni.

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja takiego dzbanka używam nawet jak przygotowuję wodę do czajnika. Wtedy wiem, że czajnik elektryczny https://duka.com/pl/agd/czajniki-elektryczne szybko nie zajdzie kamieniem i na pewno będzie mi służył jeszcze dłużej. Poza tym i my również będziemy zdrowsi.

  OdpowiedzUsuń